Tekst alternatywny

Aby zamówić przesyłkę paczkomatową, musisz mieć możliwość wydrukowania etykiety, którą należy nakleić na paczkę.

Usługa samodzielnego nadania paczki do paczkomatu InPost jest bezpłatna i anonimowa. W formularzu wpisz adres e-mail, na który wyślemy Ci etykietę oraz adres bądź numer paczkomatu, w którym chcesz nadać przesyłkę.

Jakich książek nie przyjmujemy?
- Starszych niż z 1995 roku.
- Słowników (oprócz słowników języka angielskiego)
- Leksykonów
- Encyklopedi (oprócz encyklopedii dla dzieci)
- Broszur, gazet, ulotek, zapisanych zeszytów
- Podręczników szkolnych
- Atlasów
- Książek zniszczonych, zawilgoconych, porwanych, zamoczonych.

Przesyłanie nam książek z powyższej listy, będzie skutkowało tym, że nie będą one uwzględnione w sprawozdaniu.

Zamówiona etykieta dotyczy gabarytu C (największa skrytka w paczkomacie) o rozmiarze 64x41x38cm. Nadanie paczki w paczkomacie jest możliwe przez 30 dni od dnia otrzymania etykiety.

Jeśli posiadasz książki w małych opakowaniach, połącz je w jedno większe. W ten sposób pomożesz nam ograniczyć koszty funkcjonowania projektu.


Aby projekt mógł funkcjonować i się rozwijać, potrzebne są pieniądze. Pozyskujemy je ze sprzedaży części książek, które nam Państwo przysyłacie. Tego typu wsparcie nie jest obowiązkowe. To od Państwa zależy, jaki procent książek przeznaczacie na rozwój projektu. Dziękuję :)


Nasz system sprawozdań jest unikalny w skali kraju. Dzięki niemu mogą Państwo dowiedzieć się o tym, gdzie konkretnie powędrowały przekazane przez Państwa książki. W chwili, gdy Państwa książki zostaną przekazane do konkretnej biblioteki, otrzymają Państwo informację e-mail. Z wiadomości dowiedzą się Państwo, ile Państwa książek przekazaliśmy i jaka czytelnia została nimi obdarowana. Są jednak osoby, którym wystarcza ogólne sprawozdanie publikowane na stronie projektu i mediach społecznościowych. Z racji tego, że system sprawozdań jest dość pracochłonny, postanowiliśmy pozostawić Państwu wybór.Zobacz pełną treść zgody na przetwarzanie danych