Tekst alternatywny

Aby zamówić przesyłkę kurierską, nie musisz drukować etykiety, ale odbiór paczki może się z tego powodu opóźnić. Rekomendujemy samodzielny wydruk etykiety, co daje gwarancje odbioru przesyłki w terminie.

Usługa nadania przesyłki kurierskiej jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Pamiętaj, że nie ma możliwości, żeby kurier przyjechał w dniu nadania lub w weekend.

Jakich książek nie przyjmujemy?
- Starszych niż z 1995 roku.
- Słowników (oprócz słowników języka angielskiego)
- Leksykonów
- Encyklopedi (oprócz encyklopedii dla dzieci)
- Broszur, gazet, ulotek, zapisanych zeszytów
- Podręczników szkolnych
- Atlasów
- Książek zniszczonych, zawilgoconych, porwanych, zamoczonych.

Przesyłanie nam książek z powyższej listy, będzie skutkowało tym, że nie będą one uwzględnione w sprawozdaniu.

Paczka nie może przekraczać 30 kg wagi i powinna posiadać regularne kształty (kwadrat, prostokąt). Wymiary paczki nie mogą przekraczać 60x60x60 cm.

Jeśli posiadasz książki w małych opakowaniach, połącz je w jedno większe. W ten sposób pomożesz nam ograniczyć koszty funkcjonowania projektu.Aby projekt mógł funkcjonować i się rozwijać, potrzebne są pieniądze. Pozyskujemy je ze sprzedaży części książek, które nam Państwo przysyłacie. Tego typu wsparcie nie jest obowiązkowe. To od Państwa zależy, jaki procent książek przeznaczacie na rozwój projektu. Dziękuję :)


Nasz system sprawozdań jest unikalny w skali kraju. Dzięki niemu mogą Państwo dowiedzieć się o tym, gdzie konkretnie powędrowały przekazane przez Państwa książki. W chwili, gdy Państwa książki zostaną przekazane do konkretnej biblioteki, otrzymają Państwo informację e-mail. Z wiadomości dowiedzą się Państwo, ile Państwa książek przekazaliśmy i jaka czytelnia została nimi obdarowana. Są jednak osoby, którym wystarcza ogólne sprawozdanie publikowane na stronie projektu i mediach społecznościowych. Z racji tego, że system sprawozdań jest dość pracochłonny, postanowiliśmy pozostawić Państwu wybór.Zobacz pełną treść zgody na przetwarzanie danych